آژانس تبلیغاتی چیست؟

آژانس تبلیغاتی چیست؟ این سوالی است که بطور کلی در ذهن هرکسی ممکن است باشد. از طراحی های گرافیکی روی سررسید ها گرفته تا ساخت همه ی تیزرهای تبلیغاتی جذاب، همه و همه با کمک یک آژانس تبلیغاتی حرفه ای انجام  می شود. باعینک خوشبینی به دورازهمه ی بدبینی ها درباره ی آژانس های تبلیغاتی یا همان شرکت های تبلیغاتی، مفاهیمی را در این باره در مجله ی آموزشی سایت جغد بررسی کنیم. همچنین دراین نوشته به بررسی کلی خدمات آژانس های تبلیغاتی نیز می پردازیم. لطفا با جغد همراه بمانید.

اصلا تعریف آژانس تبلیغاتی چیست؟

 آژانس تبلیغاتی به انگلیسی marketing agency، درواقع یک مجموعه ی خدماتی تیم محوری است که در برنامه ریزی، توسعه، مدیریت و اجرای برنامه های تبلیغاتی، خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهد. آژانس های تبلیغاتی معتبربه سازمان ها یا افراد کمک می کند تا ایده یا برند خود را به مشتریان مورد نظرشان بوسیله انواع تبلیغات نشان دهند. به عبارتی دیگرآژانس های تبلیغاتی یا همان شرکت های تبلیغاتی کار ساخت، تحقیق، مدیریت و اجرای آگهی در سیستم عامل های مختلف رسانه ای را برای تبلیغ کننده طراحی می کنند.

تاثیرآژانس تبلیغاتی درتبلیغات

 یک آژانس تبلیغاتی که علم تبلیغات را تمام و کمال دارد و متشکل ازتیمی خلاق و باتجربه است، می تواند راه حلی یکپارچه و معین را جلوی راه مخاطبان یاهمان تبلیغ کنندگان بگذارد.

وظایف شرکت های تبلیغاتی گسترده هستند. شرکت های تبلیغاتی این وظایف را از طریق تحقق یک ایده، تجاری سازی یک محصول یا خدمات جدید به منظور توسعه روابط عمومی سالم آغاز می کنند. بطور کلی در یک نگاه یک شرکت تبلیغاتی باید:

 • ایده و شعارتبلیغ کننده را بپذیرد و آن را به یک ارتباط موثر و قابل توجه تبدیل کند.
 • تلاش موثری برای رسیدن به فروش بیشتر داشته باشد.
 • آگاهی عمومی ایجاد کند.
 • خدمات آژانس تبلیغاتی باید منسجم، با اصول وعلمی و با کیفیت باشد.
 • به بازخورد مشتریان و دیگر مخاطبان برای برنامه ریزی آینده اهمیت دهد.

شاخص های قابل توجه آژانس تبلیغاتی :

 باتوجه به هرنوع آژانس تبلیعاتی شامل آژانس تبلیغاتی خدمات کامل، آژانس تبلیغاتی تعاملی، آژانس های خرید رسانه و  غیره، ویژگی های مهم شرکت های تبلیغاتی شامل موارد زیر هست:

 • آژانس های تبلیغاتی ارتباطات اجتماعی و شبکه های بزرگ دارند.
 • استفاده بهینه ازهرمنبع را برای ما به وجود می آورند.
 • کار با کیفیت ارائه می دهند.
 • تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی می کنند.

آشنایی کلی با خدمات آژانس تبلیغاتی:

همانطورکه می دانید آژانس های تبلیغاتی طیف وسیعی از تبلیغات و راه حل های بازاریابی را ارائه می دهند و اما این خدمات ارائه شده توسط شرکت های تبلیغاتی چیست؟

 • خدمات یکپارچه تبلیغات: ارائه خدمات از طریق برنامه ریزی استراتژیک، طراحی و توسعه خلاق، تحقیق جامع و انتخاب رسانه ی مناسب برای اجرا.
 • خدمات یکپارچه رسانه ای: ارائه خدمات هم برای تبلیغ کنندگان و هم برای رسانه، از جمله رسانه های چاپی، رسانه های الکترونیکی و رسانه های دیجیتال. این یک واسطه بین تبلیغ کنندگان و رسانه است.
 • خدمات بازاریابی: مجموعه ای از راه حل های بازاریابی شامل تبلیغات، ارتقاء فروش، مبارزات انتخاباتی، تحقیقات بازار، بازاریابی محیطی، روابط عمومی و بسیاری موارد دیگر را ارائه می دهد.
 • خدمات محتوا: محتوا را برای انواع مناسبت ها، برنامه های تلویزیونی، انیمیشن ها و همچنین سرگرمی ارائه می دهد.
 • راه‌ حل های الکترونیکی: طیف وسیعی از راه‌ حل‌ های الکترونیکی را در اختیار می‌گذارد. به عنوان مثال، خدمات یکپارچه‌ سازی سیستم، بازاریابی موتور جستجو، مشاوره کسب‌ و کارالکترونیکی، مدیریت ارتباط مشتری، تبلیغات الکترونیکی و غیره .
 • خدمات یکپارچه سازی برند: اطمینان حاصل می کند که تبلیغ کنندگان و مشتریان آنها، سرویس های تبلیغاتی را با بالاترین کیفیت دریافت می کنند.

نقش اساسی اعضای تیم درآژانس تبلیغاتی خوب

دیگر خوب میدانیم که انجام هرکاری احتیاج به یک سری اطلاعات و تجربه و اصول دارد. به علاوه هر تیم تبلیغاتی بر اساس نوع کسب و کار و نوع درخواستی صاحبان کسب و کار، نقشه و پلن تبلیغ و نمایش آن را طراحی کرده و اجرا میکند. اگر در یک تیم تبلیغاتی هر کس نقش خود را به خوبی و موثر پیاده کند، در نهایت میشود به تبلیغاتی منحصر به فرد و موثر رسید.

 خدمات تبلیغاتی تیم مارکتینگی جغد

تیم حرفه ای و با استعداد جغد در بخش‌های مختلف حوزه تبلیغات مانند تولید و طراحی تیزر و مستند، اکران تلویزون شهری، طراحی گرافیک، دیجیتال مارکتینگ، عکاسی، تبلیغات محیطی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی و … فعالیت دارد.
باعث افتخارمجموعه هست که تاکنون با شمار زیادی از ارگان‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌های صنعتی و اکثر کسب و کارهای فعال در کشورهمکاری داشته ایم. ما از همان قدم اول یعنی مشاوره تبلیغاتی، انتخاب نام برند، طراحی هویت بصری، ساخت تیزر و انیمشن، مدیریت شبکه های اجتماعی تا کمپین های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین درکنار شما خواهیم بود. لطفا نمونه کارهای جغد را ببینید و برای رساندن پیام کسب و کارتان به مخاطب به گروه جوان و خلاق جغد اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *